Carpet

Carpet

موکت اداری چه خصوصیات دارد ؟

کفپوش رکن اصلی در دکوراسیون داخلی است که می تواند بر دیگر عوامل طراحی اثر گذار باشد. جنس و رنگ کفپوش های منازل مشخص کننده دیگر مولفه های دکوراسیون است. موزاییک، سرامیک، سنگ، لمینیت، کفپوش چوبی،فرش و موکت برخی از رایج ترین کفپوش ها در ساختمان های مسکونی هستند. برخی کفپوش ها نظیر سرامیک و سنگ در هنگام ساخت بنا کار گذاشته می شوند که ثابت هستند و برخی دیگر از کفپوش ها نظیر موکت خارجی و فرش بعد از ساکن شدن افراد استفاده می شود.

متریال به کار رفته در متریال کف منازل مسکونی باید نرم و گرم باشد تا احساس آرامش و صمیمیت را القا کند.  پوشاندن سرامیک و سنگی با فرش زیباترین طراحی در دکوراسیون داخلی است که این روزها با انواع موکت خارجی جایگزین شده است.

موکت خارجی بهترین کفپوش برای منازل

موکت خارجی در رنگ های متنوع و با متریال نرم خود بهترین انتخاب برای فضای بسته و کوچک آپارتمانی است که احساس گرمی را به خانواده منتقل می کند. لطافت موکت خارجی امکان راه رفتن با پای برهنه را برای کودکان فراهم کرده و کودکان می توانند به راحتی بر روی آن بنشینند. با توجه به الیاف مرغوب و با کیفیتی که در موکت خارجی استفاده شده، نگرانی از بابت جنس آن وجود ندارد.

استفاده از موکت خارجی پرز بلند در ورودی منزل، حس صمیمیت و آرامش را در بدو ورود ایجاد می کند. طراحی فوق العاده و زیبای موکت خارجی سبب شده تا سخت گیر ترین افراد با سلیقه های متفاوت نیز بتوانند انتخاب معقولی داشته باشند.

بخوانید  چمن مصنوعی در دکوراسیون

موکت های خارجی بدون پرز و فشرده نیز برای فضاهای پر رفت و آمدی مثل اداره ها-شرکت ها-آنفی تاترها و کارخانجات و … استفاده میشود بسیاری ازین موکت های میتوانند دارای قابلیت های متنوعی مثل خاصیت ضد چرک ضد آتش سوزی است و به هیچ وجه رنگ آن تغییر نمی کند.

آنتی باکتریال و ضد حساسیت بودن موکت خارجی بزرگترین مزیت آن برای افراد خانواده است. چنانچه کف خانه با انواع متنوع موکت های خارجی پوشیده شود ایجاد آلرژی نخواهد کرد. این خصوصیت به خاطر الیاف به کار رفته در موکت است که طبیعی است و بدون مواد آلرژن و حساسیت زا ساخته شده است.

امنیت مهم ترین عامل در انتخاب کفپوش است که در موکت خارجی به خوبی دیده می شود. مواد به کار رفته در این موکت ها بدون استفاده از الیاف نایلونی و پلاستیکی است که این موضوع مزایایی زیادی دارد. علاوه بر کیفیت خوب الیاف موکت خارجی، ضد حریق بودن الیاف بزرگترین مزیت این زیر انداز لطیف و نرم می باشد.

انواع موکت خارجی برای فضاهای شهری

انواع موکت های خارجی در طرح ها و رنگ های متفاوتی به فروش می رسند که هر کدام مناسب برای فضای خاصی است. برای پوشش کف فضای بازی کودکان موکت پرز بلند خارجی مناسب بوده و موکت پرز کوتاه خارجی را می توان در اتاق خواب به عنوان عایق صدا استفاده کرد.

موکت های خارجی انتخاب خوبی برای فضاهای شهری نیز می باشند یکی از بهترین اماکن برای نصب موکت، رستوران ها، سینماها، سالن های نمایش و اماکن لوکس دیگر هستند. کیفیت خوب الیاف موکت های خارجی سبب شده تا در اماکن عمومی و پر رفت و آمد نیز به خوبی کارایی داشته باشد.